ŞİRKET PROFİLİ

1974 yılında kurulan Oğuz Tekstil, 120.000 mt2 alanda yıllık 30 milyon mt üretim kapasitesi ile, polyester viskon kumaş üretiminde, ülkemizin en büyük üretim kapasitesine sahip entegre tesisidir

Satış ve pazarlama organizasyonu, üretimdeki tecrübesi, maliyet yapısı ve vizyonuyla, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda dünyanın önde gelen markalarına hizmet vermektedir.

Oğuz Tekstil’in başlıca pazarları Amerika, Rusya ve Avrupa ülkeleridir.

Otuzdan fazla ülkeye ihracat yapan Oğuz Tekstil’in Amerika (New York), Rusya (Moskova), ve Ukrayna (Kharkov )’da satış ofisleri; İspanya (Barcelona & Coruna), Fransa (Paris), Kanada (Montreal), Almanya (Köln), ve İngiltere (Londra)’de acentaları mevcuttur.

2011 yılı itibariyle Oğuz Tekstil’in toplam satışının % 45’i ihracata yönelik olarak gerçekleşmiştir.

Oğuz Tekstil, kendi bünyesinde bulunan tasarım ekibinin yanısıra, müşterilerine farklılıklar sunabilmek amacıyla İtalyan ve İspanyol tasarımcılardan da destek almaktadır.

Oğuz Tekstil servis hızını ve kalite çeşitliliğini arttıracak yeni bir yatırıma daha imza atarak iplik tesisini kurmuştur.

Kuruluşundan itibaren büyüme sürecinde olan Oğuz Tekstil, istihdam olanakları yaratarak bölge ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Copyright © 2019 Oğuz Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Created by Infomedya